Zapraszamy do kontaktu przez email thevenue@poczta.eu

Kraków  

ROYAL CANIN Fibre Response Cat

ROYAL CANIN Fibre Response Cat. Dieta Royal Canin Fibre Response została opracowana z myślą o kotach, które  mają tendencje do przewlekłych zaparć oraz  problemy z wydalaniem kul włosowych. Karmę tą można otrzymać w trzech opakowaniach, pierwsza paczka kosztuje dwadzieścia jeden złotych i waży cztery dziesiąte kilograma. Drugie opakowanie posiada wagę dwóch kilogramów, za które zapłacić należy dziewięć dziesiąta siedem złotych.

Trzecia i ostatnia paczka kosztuje sto piętnaście złotych i waży cztery kilogramy. W karmie tej użyto takich składników jak suszone białko drobiowe, kukurydz, tłuszcze zwierzęce, łuski i nasiona psyllium, gluten pszenny, ryż, proszek jajeczny, sole mineralne, olej sojowy, wyciąg z drożdży, gluten kukurydziany, olej rybny, hydrolizat białka zwierzęcego, wyciąg z aksamitki wzniesionej. Użyto również takich dodatków dietetycznych  jak witamina A, D3, żelazo, jod, E4, E6, selen. Do składników analitycznych zalicza się włókno surowe  prawie w trzech procentach, białko surowe w trzydziestu jeden procentach, popiół surowy w ośmiu procentach, oleje i tłuszcze surowe w piętnastu procentach a także kwasy tłuszczowe i L.I.P- czyli wyselekcjonowane białko z bardzo dużą przyswajalnością. W dawkowaniu uwzględniono wagę prawidłową kota a także nadwagę i niedowagę  zwierzęcia.

Uznając, że zdrowy kot waży cztery kilogramy powinien otrzymać pięćdziesiąta cztery gramy pożywienia na dzień, u kota ze stwierdzoną  nadwagą  porcja na dzień wynosi czterdzieści trzy gram. Zaś u kotów z niedowagą sześćdziesiąt cztery gramy karmy na dzień. Pamiętajmy, aby przestrzegać zaleceń lekarza weterynarii co do długości czasu podawania karmy. Do wskazań stosowania wyżej wymienionej karmy zalicza się przede wszystkim tendencja do zaparć i zatwardzeń u kotów dorosłych.

Należy jednak pamiętać, że u kotów z bardzo ciężkimi zaparciami jak zatwardzenia z przeładowania jelit kałem oraz u kotów ze stwierdzoną okrężnicą olbrzymią nie zaleca się stosowania tej karmy. Jest wiele zalet wynikających ze stosowania karmy Royal Canin Fibre Response między innymi to, że składniki zawarte w niej wpływają korzystnie na pracę przewodu pokarmowego u kota. Kolejną zaletą jest stworzenie przez fachowców unikalnej kombinacji  włókna pokarmowego co usprawnia pasaż jelitowy zwierzęcia. Dzięki zawarciu kwasów  tłuszczowych omega-3, czyli EPA oraz DHA wpływa korzystnie na stan zdrowia przewodu pokarmowego. A przeciwutleniacze zawarte w karmie pomagają zwalczać wolne rodniki.