Zapraszamy do kontaktu przez email thevenue@poczta.eu

Kraków  

Royal Canin Hypoallergenic

Ukazuje się, że poszczególne alergie pojawiają się w momencie kiedy nasz system odpornościowy organizmu naszego zwierzęcia reaguje na dość szkodliwe substancje pochodzące jednocześnie ze środowiska. Musimy być również świadomi, że owy przewód pokarmowy oraz skóra są dwoma organami naszych zwierząt domowych, które są jednocześnie narażone na zróżnicowane wpływy z środowiska. Wskazuje się również, że kot może nabawić się zróżnicowanych alergii bądź również nietolerancji pokarmowych, które jednocześnie należy leczyć w połączeniu z karmami weterynaryjnymi. W związku z czym liczne symptomy takie jak świąd, jak i również biegunka są również reakcją zwierząt na zróżnicowane składniki spożywcze.

Producenci wskazują, iż posiadają następujący skład: ,,ryż, soja (hydrolizowana), tłuszcz zwierzęcy, lignocelulozę, składniki mineralne, wątroba z kurczaka (hydrolizowana), olej sojowy, pulpa buraczana, olej z ryb, fruktooligosacharydy, olej z ogórecznika, mączka z kwiatów aksamitki (źródło luteiny). Natomiast do składników dodatkowych zalicza się: witamina A: 25300 j.m., witamina D3: 800 j.m., E1 (żelazo): 41 mg, E2 (jod): 3 mg, E4 (miedź): 10 mg, E5 (mangan): 55 mg, E6 (cynk): 206 mg - konserwanty – przeciwutleniacze”.

Specjaliści ukazują również, że potencjalnymi substancjami alergennymi są na przykład białko pochodzenia roślinnego bądź zwierzęcego. Poza tym nie ma również znaczenia owa ilość, w jakiej poszczególny składnik jest zdatny do spożycia, w związku z czym nawet niewielkie dawki określa się jako te powodujące swoiste reakcje alergiczne. Do wskazań zalicza się kolejno: dietę eliminacyjną, jak i również alergie pokarmowe i nietolerancję pokarmową, oraz dysbakteriozę czy zapalenie jelit.

Zalicza się do nich również przerost flory bakteryjnej jelit, jak i również liczne zaparcia nie reagujące jednak na owe włókno pokarmowe. Tylko u nielicznego procentu poszczególnych ras psów reakcja alergiczna na owy pokarm może również zostać stwierdzona, bowiem z udziałem tak zwanego systemu immunologicznego. Skutkuje to tym, że w przeciwieństwie do alergii wykrywalnych w sposób kliniczny takie oto reakcje alergiczne skutkują często określoną nietolerancją pokarmową oraz nie prowadzą do owych alergii.